publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
31 skomentuj »

TAGI: zadane.pl , polska , internet , szkoła , edukacja

2009-10-21 09:12  |  Paweł Gazda

Zadane.pl – uczniowie chcą sobie pomagać

Zadane.pl – uczniowie chcą sobie pomagać

Kiedyś uczniowie godzinami ślęczeli nad trudnymi pracami domowymi, a i tak zazwyczaj kończyło się na tym, że zadania odrabiali za nich rodzice. Alternatywą były drogie korepetycje, na które nie każdego było oczywiście stać. Niestety w tej chwili najczęstszym rozwiązaniem jest ściąganie od kolegów lub wyszukiwanie gotowców w Sieci. To sprawia, że uczniowie nie rozwijają się, nie nabywają nowych umiejętności, a prace domowe są czystą formalnością, formułką do "odbębnienia".

Od wiosny tego roku, zarówno uczniowie jak i ich rodzice mają dodatkową pomoc. Każdy uczeń, który ma problem z pracą domową może zarejestrować się w serwisie zadane.pl i skorzystać z pomocy i podpowiedzi innych uczniów. To jednak nie wszystko, serwis zmienia rozwiązywanie zadań w zabawę. Każdy, kto zaloguje się i rozwiąże zadanie zamieszczone przez innego ucznia, dostaje punkty i bierze udział w rankingach.

Serwis doceniają zarówno uczniowie jak i ich rodzice i nauczyciele. Jak mówi Magdalena Kolasińska z Kielna, mama 20-letniej Oli i 13-letniego Radka, nauczyciel matematyki: "Odrabiając lekcje uczniowie sporo korzystają z gotowych wypracowań, przepisują lub wydrukowują gotowce niewiele się nad tym zastanawiając. Portal zadane.pl oferuje pomoc uczniom przy pracach domowych, ale kontakt zadającego i rozwiązującego może być indywidualny poprzez wiadomości. Uczeń może dopytać o miejsca niezrozumiałe".

"Ciekawym rozwiązaniem na zadane.pl jest współzawodnictwo, konkursy, które zachęcają uczniów do rozwiązywania innym zadań. Punkty zdobywa się za rozwiązanie zadań, w szczególności za najlepsze rozwiązanie. Uczeń rozwiązujący utrwala więc swoja wiedzę, szuka jak najlepszych rozwiązań i uczy się precyzyjnego, na temat, formułowania rozwiązań, czy ciekawych wypracowań. Portal zadane.pl może posłużyć nie tylko uczniom ale i rodzicom, którzy pomagają swoim dzieciom w odrabianiu prac domowych. Sama koresponduję z trójką rodziców, którzy maja dzieci z dużymi problemami z matematyką. Zamiast wysyłać dzieci na korepetycje przesyłają zadania i problemy, dopytują się o każdy szczegół w rozwiązaniu, a potem sami tłumaczą rozwiązania dzieciakom" - dodaje pani Kolasińska.

Serwis Zadane.pl, wspierany przez grupę Odpowiedz.pl, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. obecna dynamika portalu to już nawet 1200 pytań oraz 700 nowych rejestracji dziennie. Czas oczekiwania na rozwiązanie zadania przez innych to maksymalnie 2 godziny.

Grupa Odpowiedz.pl jest ponadto właścicielem i współtwórcą serwisów takich jak Odpowiedz.pl, Zadajpytanie.pl, E-paznokcie.info, a obecnie uruchamia kilka dodatkowych serwisów tematycznych pytań i odpowiedzi.

źródło: informacja prasowa

publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
31 skomentuj »

Polecane książki

Czytaj Webhosting

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? Zapisz się na Newsletter.

Zarejestruj domenę

Sprawdź dostępność swojej domeny:

.pl: 0 zł   .com: 19.90 zł
.com.pl: 0 zł   .eu: 19.90 zł