publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
skomentuj »

TAGI: office , live workspace , microsoft , beta , oprogramowanie biurowe , aplikacja internetowa , lokalizacja , polska

2008-08-29 15:15  |  Paweł Gazda

Usługa Microsoft Office Live Workspace dostępna w języku polskim

Usługa Microsoft Office Live Workspace dostępna w języku polskim

Microsoft poinformował o udostępnieniu wersji beta usługi Microsoft Office Live Workspace w języku polskim oraz w czterech innych: niderlandzkim, włoskim, koreańskim i tradycyjnym chińskim, zwiększając tym samym do 10 łączną liczbę języków, w których ta usługa jest dostępna.

Wersja beta usługi Office Live Workspace (http://office.microsoft.com/pl-pl/office_live/) stanowi bezpłatne, internetowe rozszerzenie pakietu Microsoft Office, które zapewnia użytkownikom dostęp do ich dokumentów online oraz pozwala udostępniać swoje prace innym. Wersja beta usługi Office Live Workspace była jedną z pierwszych pozycji w nowej ofercie usług online stanowiących urzeczywistnienie koncepcji połączenia oprogramowania z usługami zaprezentowanej ubiegłej jesieni przez firmę Microsoft.

„Dziś wprowadzamy na rynek wersję beta usługi Office Live Workspace w pięciu nowych językach, umożliwiając międzynarodowym klientom współpracę online w domu, w pracy i w szkole. W odpowiedzi na opinie przekazywane nam przez użytkowników wersji beta wciąż rozszerzamy usługę Office Live Workspace o nowe właściwości i funkcje” – powiedział Kirk Gregersen, dyrektor działu zarządzania produktami dla klientów indywidualnych i małych firm do pakietu Microsoft Office.

Obecnie, dzięki wprowadzeniu na rynek wersji beta usługi Office Live Workspace w polskim języku, klienci korzystający z tej usługi w Polsce mogą umieszczać pliki w sieci WWW, udostępniać je i współpracować z innymi osobami, korzystając z tej usługi w swoim rodzimym języku. Użytkownicy korzystający z usługi w języku angielskim, którzy będą chcieli przejść na nową wersję językową, będą mogli z łatwością przełączać się na preferowany język bez konieczności przenoszenia treści do nowego obszaru roboczego (Workspace). Ponadto usługa oferuje teraz nową, ulepszoną obsługę przeglądarki internetowej Mozilla Firefox, a w tym „przycisk edycji” dokumentów pakietu Office oraz możliwość umieszczania w sieci WWW wielu plików za pomocą tej przeglądarki. Użytkownicy mogą uzyskać natychmiastowy bezpłatny dostęp do tej usługi, rejestrując się pod adresem http://workspace.officelive.com/.

Dostęp z dowolnego miejsca, udostępnianie i rozszerzanie możliwości pakietu Microsoft Office

Klienci z całego świata przekonują się, że usługa Office Live Workspace pozwala łatwo i natychmiastowo udostępniać dokumenty. Użytkownicy korzystają z wersji beta tej usługi, aby śledzić stan zdrowia członków swojej rodziny i zawiadamiać o nim swoich bliskich oraz lekarzy, wymieniać koncepcje i wyniki dociekań w niewielkiej grupie duchownych czy też planować wesela lub spotkania rodzinne.

Usługa Office Live Workspace pozwala użytkownikom porządkować dokumenty i projekty w trybie online i pracować nad nimi z poziomu prawie każdego komputera. Użytkownicy mogą w trybie online zapisać w jednym miejscu ponad 1000 dokumentów pakietu Microsoft Office oraz mieć do nich dostęp i udostępniać je przez sieć WWW. Moduł dodatkowy usługi Office Live do programów Microsoft PowerPoint, Excel i Word pozwala użytkownikom łatwo otwierać dokumenty zapisane w obszarze roboczym z poziomu pakietu Office i następnie jednym kliknięciem zapisać je ponownie w sieci WWW.

„Odkryliśmy, że użytkownicy najczęściej rozpoczynają pracę w programie Word lub Excel, a później chcą zapisywać lub udostępniać dokumenty w sieci WWW. Moduł dodatkowy usługi Office Live sprawia, że jest to wyjątkowo łatwe, gdyż użytkownik może zapisywać pliki bezpośrednio w swoim obszarze roboczym bez konieczności pamiętania długich adresów internetowych lub otwierania przeglądarki w celu załadowania jakiegoś pliku z komputera desktopowego” – powiedział Gregersen.

Użytkownicy mogą również przeglądać i komentować dokumenty w przeglądarce, a także tworzyć w sieci WWW proste listy i notatki. Firma planuje zakończyć testy wersji beta usługi w 2009 roku.

źródło: informacja prasowa

publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
skomentuj »

Polecane książki

Czytaj Webhosting

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? Zapisz się na Newsletter.

Zarejestruj domenę

Sprawdź dostępność swojej domeny:

.pl: 0 zł   .com: 19.90 zł
.com.pl: 0 zł   .eu: 19.90 zł