publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
1 skomentuj »

TAGI: skype , komunikator , rozmowy głosowe , praca grupowa

2009-07-23 10:49  |  Paweł Gazda

Skype wprowadza współdzielenie ekranu między rozmówcami

Skype wprowadza współdzielenie ekranu między rozmówcami

Skype ogłosił wprowadzenie nowych funkcji w zakresie współpracy i udostępniania danych. Współdzielenie ekranu (screen sharing) – jest już dostępne dla użytkowników Windows i OS X-a, zaś użytkownicy Linuksa jak zwykle muszą obejść się smakiem.

 

Teraz osoby korzystające ze Skype’a mogą udostępniać innym to, co dzieje się na ich ekranie. Wystarczy nawiązać połączenie z dowolną osobą z listy kontaktów i podzielić się z nią całością bądź częścią swojego ekranu. Jeśli chodzi o użytkowników biznesowych, udostępnianie ekranu może okazać się bardzo wygodną funkcją, która umożliwi wymianę prezentacji, pokazywanie wersji roboczych dokumentów lub wspólną pracę nad projektem. Użytkownicy indywidualni mogą wymieniać się zdjęciami, filmami albo szkicami kreatywnymi.

„Udostępnianie ekranu zbliża ludzi do siebie. Pozwala im prowadzić rozmowy na temat tego, czym chcą się dzielić” - stwierdził Neil Stevens, dyrektor Skype ds. konsumenckich. "Wspólnie z moją mamą, mieszkającą na innym kontynencie, możemy oglądać najnowsze wideo moich córek. W tym samym czasie możemy ze sobą rozmawiać. W pracy funkcjonalność  udostępniania ekranu Skype pozwala mi zwiększać produktywność. Mogę pokazywać kolegom swoje prezentacje i demonstracje, jednocześnie z nimi dyskutując".

 

Aby skorzystać z funkcji udostępniania ekranu, wystarczy zadzwonić do kogoś z listy kontaktów Skype'a i kliknąć zakładkę Udostępnij swój ekran (Share Your Screen) na pasku narzędzi w oknie rozmowy (system Windows) albo Share | Share Screen (Mac). Następnie udostępnić można albo pełny ekran albo jego część. Rozmówca będzie w stanie oglądać udostępniony obraz na pełnym ekranie swojego komputera. Co najważniejsze, podczas dzielenia się ekranem, nie ma konieczności przerywania rozmowy.

Więcej informacji o udostępnianiu ekranu można uzyskać, pobierając najnowsze wersje oprogramowania: Skype 4.1 Gold  (Windows) i Skype 2.8 Gold  (Mac).

źródło: informacja prasowa

publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
1 skomentuj »

Polecane książki

Czytaj Webhosting

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? Zapisz się na Newsletter.

Zarejestruj domenę

Sprawdź dostępność swojej domeny:

.pl: 0 zł   .com: 19.90 zł
.com.pl: 0 zł   .eu: 19.90 zł