publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
3 skomentuj »

TAGI: symulacja , google earth , wtyczka , przeglądarka , gra

2009-05-19 14:37  |  Adam Golański

Ships: Symulator statków w Google Earth

Ships: Symulator statków w Google Earth

Google Earth to już nie tylko nauka, turystyka i biznes. To także rozrywka w czystej postaci – dzięki wykorzystaniu wtyczki Google Earth do przeglądarek jako graficznego engine'u oraz API całej usługi powstał fantastycznie wyglądający symulator statków – kontenerowców, barek czy frachtowców.

Autorem gry „Ships” jest Paul van Dinther. Powiedział on w wywiadzie opublikowanym na łamach bloga poświęconego geograficznej aplikacji z Mountain View:

„Google Earth zdołało sobie doskonale poradzić z wieloma transparentnymi warstwami – pozwala to deweloperom na tworzenie skomplikowanych i dopracowanych graficznie instrumentów. Dowodem na to może być sekcja Kompasu/Steru, która składa się z pięciu nałożonych na siebie bitmap (…). Każda z nich wykorzystuje przezroczystość w kanale alfa, aby zwiększyć wrażenie głębi i cieni. Przed doświadczonym artystą platforma ta [Google Earth – przyp. red.] nie stawia praktycznie granic”.

Ships korzysta z API Google Earth, Flasha w wersji 8, JavaScriptu, SoundManagera 2 (dla efektów dźwiękowych) i google'owego SketchUpa do modelowania obiektów 3D. Jeśli chodzi o te ostatnie, to brakuje jeszcze wykrywania kolizji, niektóre elementy to bitmapy – ale poprawione ma to być w kolejnej wersji gry.

Cała gra jest dostępna za darmo na stronie ships.planetinaction.com. Wystarczy mieć zainstalowaną w przeglądarce wtyczkę Google Earth. Więcej można się dowiedzieć z tego oto wideo:

Źródło: planetinaction.com, gearthblog.com

publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
3 skomentuj »

Polecane książki

Czytaj Webhosting

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? Zapisz się na Newsletter.

Zarejestruj domenę

Sprawdź dostępność swojej domeny:

.pl: 0 zł   .com: 19.90 zł
.com.pl: 0 zł   .eu: 19.90 zł