publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
1 skomentuj »

TAGI: awatar , easy cgi , sitepal talking avatar , www

2007-10-23 15:59  |  Marcin Bieńkowski

Mówiący awatar na stronach WWW

Mówiący awatar na stronach WWW

Easy CGI, firma zajmująca się webhostingiem, poinformowała w zeszłym tygodniu o zawarciu umowy z serwisem Oddcast.com. Dotyczy ona możliwości umieszczenia na stronach internetowych jej klientów mówiącego awatara – SitePal Talking Avatar. Dzięki temu witryny powinny się stać bardziej przyjazne, co z kolei ma się przyczynić do dłuższego zatrzymywania na nich gości i sprawiać, że klienci-internauci chętniej będą kupowali różne towary lub usługi.

Mówiące awatary można dostosowywać do własnych potrzeb. Specyfikę mówienia da się np. dobrać na podstawie specjalnej biblioteki albo stworzyć ją samemu po wykorzystaniu zdjęć. Gdy już dodamy mówiącego awatara do witryny internetowej, stara się on zająć wchodzących gości rozmową, tak aby weszli oni z nim w interakcję. Dialogi wypowiadane przez awatara mogą być bezpośrednio związane ze sprzedażą, stanowić pomoc techniczną lub dotyczyć konkretnych obszarów znajdujących się na stronie internetowej.

Oczy awatara śledzą poruszanie się kursora na ekranie, a ruchy ust są realistycznie zsynchronizowane z mową. Generowany głos może być tworzony automatycznie albo użytkownik sam czyta przygotowany wcześniej scenariusz, wykorzystując przygotowane przez profesjonalnych aktorów biblioteki z różnorodnymi stylami mowy, akcentami i językami. Mówiącego awatara zobaczyć można na stronie Oddcast.com.

źródło: webhosting.info

publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
1 skomentuj »

Polecane książki

Czytaj Webhosting

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? Zapisz się na Newsletter.

Zarejestruj domenę

Sprawdź dostępność swojej domeny:

.pl: 0 zł   .com: 19.90 zł
.com.pl: 0 zł   .eu: 19.90 zł