publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
32 skomentuj »

TAGI: apple , patent , mobile

2012-06-27 12:24  |  Paweł Gazda

Kolejny dowód na to, że system patentowy jest chory. Apple opatentowało "pinching"

Kolejny dowód na to, że system patentowy jest chory. Apple opatentowało "pinching"

Dowodów na potwierdzenie tezy, że system patentowy działa źle jest wiele i można by o tym książkę napisać, ten przykład to jedynie wisienka na torcie. Sprawcą zamieszania jest jeden z największych trollów patentowych - Apple.

Firma z Cuppertino (być może 'troll z Cuppertino' było by bardziej na miejscu?) pozyskała właśnie patenty na tak trywialne rzeczy, że trudno w to uwierzyć, min. na tłumaczenie dokumentów, obracanie oraz skalowanie. Można się zatem domyśleć, że walka na patenty się zaostrzy.

"Pinching", czyli "szczypanie" ekranu, aby np. zrobić przybliżenie jest teraz opatentowaną technologią Apple. To jednak nie koniec absurdalnych patentów, które zostały przyznane Apple.

Firma zdobyła również patent na przewijanie list na urządzeniach z ekranem dotykowym. Żeby być konkretnym - odpalacie listę z kontaktami, przewijacie ją w dół lub w górę - Apple właśnie zdobyło na to patent.

 

źródło: Cnet/Joe Aimonetti

 

Niestety, teraz firmy jakie jak Microsoft, Google czy Samsung muszą poważnie zastanowić się czy ich stosunek do Apple nie jest zbyt chłodny - co nie wyjdzie nam, użytkownikom, na dobre.

Apple do patentu podchodzi z dystansem - to trochę jak z bombą atomową - to że różne kraje ją mają nie znaczy, że używają jej przy pierwszej lepszej okazji, ale w razie czego jest ona tzw. asem w rękawie.

Więcej o ostatnich patentach przyznanych Apple przeczytacie tutaj.

źródło: Cnet

publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
32 skomentuj »

Polecane książki

Czytaj Webhosting

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? Zapisz się na Newsletter.

Zarejestruj domenę

Sprawdź dostępność swojej domeny:

.pl: 0 zł   .com: 19.90 zł
.com.pl: 0 zł   .eu: 19.90 zł