publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
11 skomentuj »

TAGI: gmail , poczta elektroniczna , google , import

2009-08-20 09:52  |  Adam Golański

Gmail ułatwia przeniesienie e-maili i porzucenie innych kont

Gmail ułatwia przeniesienie e-maili  i porzucenie innych kont

Kilka miesięcy temu inżynierowie Google'a uruchomili system, który pozwalał na przeniesienie wiadomości ze starych kont pocztowych innych dostawców do skrzynki odbiorczej Gmaila. Mechanizm działał jednak tylko w nowo założonych kontach – po to, „aby ułatwić przejście nowym użytkownikom”, narzekającym, że trudno im porzucić stare konta.

Teraz również wieloletni użytkownicy Gmaila mogą przenieść pocztę ze starych, zmurszałych kont pocztowych. Jak napisał Marcin Brodziak z Google'a, „wielu z nas ma stare konta (…), do których okazjonalnie zaglądamy, by znaleźć tam jakiś stary e-mail z potwierdzeniem rejestracji czy adres osoby, z którą utraciliśmy kontakt”.

Przeniesienie poczty ze starych kont jest bardzo łatwe – wystarczy aby dana skrzynka pocztowa obsługiwała POP3. W Ustawieniach Gmaila, w karcie Konta i importowanie wystarczy kliknąć przycisk Importuj pocztę i kontakty. W nowo otwartym oknie podajemy adres e-mailowy, hasło do poczty (które, jak twierdzi Google, zostanie skasowane po zakończeniu operacji importowania), wybieramy czy przeniesiona poczta powinna od razu trafić do archiwum oraz jaką etykietą powinna zostać oznakowana. Potem wystarczy już tylko kliknąć Kontynuuj. Po zakończeniu procesu importowania u góry okna skrzynki odbiorczej zostanie wyświetlony komunikat z potwierdzeniem.

Opcje importu poczty z innej skrzynki pocztowej w Gmailu.

«poprzednia 1 2 następna »

publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
11 skomentuj »

Polecane książki

Czytaj Webhosting

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? Zapisz się na Newsletter.

Zarejestruj domenę

Sprawdź dostępność swojej domeny:

.pl: 0 zł   .com: 19.90 zł
.com.pl: 0 zł   .eu: 19.90 zł