publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
2 skomentuj »

TAGI: energa , prąd , polska , internet

2009-10-20 10:14  |  Paweł Gazda

Doładuj energię przez Internet. Nie stój w kolejce po prąd

Doładuj energię przez Internet. Nie stój w kolejce po prąd

Pierwsi klienci spółki ENERGA zyskali nową, wygodną formę zakupu energii elektrycznej. Osoby korzystające z liczników przedpłatowych mogą już, nie wychodząc z domu, doładować je przez Internet. ENERGA, jako druga spółka energetyczna w kraju, uruchomiła tę usługę.

Od połowy października z usługi tej jako pierwsi mogą korzystać klienci z oddziałów w Toruniu i Gdańsku. Kolejne oddziały zostaną przyłączane do systemu do końca tego roku. Liczniki typu pre-paid, czyli przedpłatowe, posiada około 80 tys. klientów ENERGI. Najwięcej takich urządzeń zainstalowanych jest w Toruniu – ok. 56 proc. i w Słupsku – ok. 13 proc., w Gdańsku – niecałe 10 proc.

Jest to kolejny uruchomiony przez ENERGĘ kanał sprzedaży energii do liczników przedpłatowych. W styczniu tego roku spółka umożliwiła swoim klientom zakup kodów w tysiącach punktów w sieci Via Moje Doładowania (placówki handlowo-usługowe, np. sklepy, stacje benzynowe, itp.) na terenie całego kraju. Wcześniej zakup kodów był możliwy jedynie w Biurach Obsługi Klienta lub w energomatach.

Nowa usługa jest dostępna na stronie www.energa.pl w zakładce Obsługa Klienta/Płatności, lub bezpośrednio pod adresem www.energa.pl/doladujenergie. Korzystając z tego rozwiązania można w prosty sposób, przez e-mail lub SMS, otrzymać kody do licznika przedpłatowego.

Projekt został zrealizowany wspólnie z firmą BlueMedia, która stworzyła i zajmuje się obsługą platformy rozliczeniowej, pozwalającej na dokonywanie płatności klientom w ich bankach i dostarczanie kodów doładowań pocztą elektroniczną lub SMS-em. Pobierana przez operatora rozliczeniowego prowizja w wysokości 1,99 zł jest i tak często niższa od kosztu dojazdu do tradycyjnych miejsc zakupu energii (w Biurach Obsługi Klienta i energomatach). Zaletą nowo uruchomionego kanału płatności jest jego dostępność przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

«poprzednia 1 2 następna »

publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
2 skomentuj »

Polecane książki

Czytaj Webhosting

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? Zapisz się na Newsletter.

Zarejestruj domenę

Sprawdź dostępność swojej domeny:

.pl: 0 zł   .com: 19.90 zł
.com.pl: 0 zł   .eu: 19.90 zł