publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
14 skomentuj »

TAGI: aero2 , internet , darmowe , polska

2012-01-16 19:49  |  Paweł Gazda

Darmowy Internet od Aero2. Jak go zdobyć i jakie są prawdziwe koszta? Instrukcja krok po kroku

Darmowy Internet od Aero2. Jak go zdobyć i jakie są prawdziwe koszta? Instrukcja krok po kroku

Darmowy Internet "na naszym podwórku", którym jest środowisko deweloperów, webmasterów i administratorów, nie jest czymś niezwykłym - wszyscy słyszeliśmy o Aero2, ale wystarczy przejść przez plac i okazuje się, że w sąsiednim podwórku "nikt nic nie wie". Przybliżymy trochę temat - jeśli Wy już macie swojego "darmowego neta", podeślijcie link do tego materiału znajomym.

Wstęp

Darmowy Internet to dokładnie to, na co wskazuje nazwa. Dlaczego jest on darmowy? Odsyłamy na zewnętrzne źródła, bo nie jest to chyba najważniejsze.

My podkreślimy jedynie, że Internet od Aero2 nie będzie istniał zawsze - regulamin mówi o 36 miesiącach od daty zapewnienia 50% pokrycia ludnościowego obszaru RP z wykorzystaniem częstotliwości 2570-2620 MHz i 75% pokrycia ludnościowego obszaru RP z wykorzystaniem częstotliwości 900 MHz.

Stan taki osiągnięto 22 grudnia 2011r. – a zatem zostały niecałe 3 lata darmowego surfowania, dokładna data to 21.12.2014 – świata i tak już wtedy nie będzie.

Rys. Regulamin - jak zwykle - konkretny. Niech żyje prawniczy bełkot.

Już na wstępie zaznaczamy, że nie można pominąć dość solidnego mankamentu tej "darmowizny", a mianowicie czas realizacji. W chwili pisania tego tekstu czas ten wynosił 3 miesiące i stale rośnie (bo zainteresowanie coraz większe).

Czyli jeśli dzisiaj złożycie wszystkie papiery to dopiero za około 3 miesiące będziecie mogli cieszyć się na widok karty SIM Aero2.

Rys. Tabela z czasami odbioru kart SIM (stan z grudnia 2011).

 

Czy jest naprawdę taki darmowy?

Zacznijmy od kosztów faktycznych, czyli ile tak naprawdę przyjdzie zapłacić Kowalskiemu, aby mógł cieszyć się główną stroną Onetu. Bo jakieś koszta ponieść trzeba. Pierwszą opłatą jest depozyt w wysokości 20 zł - jako iż jest to depozyt, to kwotę tę otrzymamy kiedyś z powrotem.

Następna opłatą jest opłata za list polecony z kartą SIM w wysokości 7 zł. Postanowiliśmy doliczyć tę kwotę do końcowego rachunku, pomimo tego że można odebrać kartę SIM osobiście - bezpłatnie, ale dotyczy to znikomego procenta mieszkańców naszego kraju, a nawet jak już dotyczy, to trzeba liczyć się z kosztami dojazdu pod adresy wskazane przez Aero2 - tak więc: liczymy 7 zł do finalnej kwoty.

Kolejny wydatek, z którym trzeba się liczyć, to modem - najtaniej kupimy go z pewnością w Internecie - jest to wydatek minimum 100 zł. Chociaż w serwisach aukcyjnych da się kupić go taniej, ale w większości przypadków taka będzie najniższa kwota, którą przyjdzie Wam zapłacić.

Koszty "niezauważalne", czyli takie, na które raczej nie zwracamy uwagi, ale jednak gdzieś tam są, to np. koszt listu poleconego czy koszta przelewów - nie powinno to być więcej niż 5 zł w sumie.

Sumując wszystko, mamy kwotę 132 zł i takie są prawdziwe koszta "darmowego Internetu" - niewielkie, co tu dużo mówić, i na pewno warto się nim zainteresować, chociaż my będziemy Was namawiać na wydanie odrobinę większej kwoty, ale o tym później. Jest to też kwota jednorazowa.

«poprzednia 1 2 3 4 ... 8 następna »

publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
14 skomentuj »

Polecane książki

Czytaj Webhosting

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? Zapisz się na Newsletter.

Zarejestruj domenę

Sprawdź dostępność swojej domeny:

.pl: 0 zł   .com: 19.90 zł
.com.pl: 0 zł   .eu: 19.90 zł