publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
2 skomentuj »

TAGI: opengsm.pl , telefonia komórkowa , polska , operator , taryfa

2009-02-13 11:06  |  Paweł Gazda

OpenGSM.pl: porównaj taryfy operatorów komórkowych

OpenGSM.pl: porównaj taryfy operatorów komórkowych

Ile zapłaciłbyś korzystając z usług innego operatora? Sprawdź to. Ruszył pierwszy w Polsce symulator, umożliwiający  kompleksowe porównanie ofert operatorów telefonii komórkowych - opengsm.pl.

Opengsm.pl to niezależny portal pozwalający w prosty sposób sprawdzić czy taryfa telefoniczna, z której korzystasz jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Dla większości klientów oferty operatorów telefonii komórkowych są nieczytelne. Porównywanie cen połączenia za minutę i kosztów wysyłanych wiadomości SMS do tej pory było czasochłonne i skomplikowane, a wybór taryfy nie zawsze okazywał się właściwy. Dodatkowo należało przy tym uwzględnić ilość darmowych minut i innych promocji, ustalanych indywidualnie. Naszą decyzję odnośnie wyboru operatora i taryfy, zazwyczaj powierzamy umiejętnościom sprzedawcy lub kierujemy się zaufaniem do marki danego operatora, niejednokrotnie na tym tracąc. "Poruszanie się w gąszczu promocji proponowanych przez operatorów jest trudne, a uważne prześledzenie niuansów różniących poszczególne oferty jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem jest symulator opengsm.pl, który pozwala na dokładne, jednostkowe porównanie ofert telefonii komórkowych i wybór najlepszego pakietu, dostosowanego do naszego portfela i oczekiwań" – informuje przedstawiciel open-connect.pl, pomysłodawca symulatora.

Jak to działa?

Opengsm.pl przeprowadza symulację cen za połączenia w taryfach wszystkich dostępnych na rynku operatorów telefonii komórkowych. Umożliwia porównanie ofert w podziale na: abonament, telefon na kartę i mix. Określa faktyczną stawkę oraz stopień wykorzystania indywidualnej oferty danego operatora w konkretnym przypadku. Wystarczy wprowadzić takie parametry jak maksymalny miesięczny koszt połączeń, średnią liczbę połączeń wychodzących, określić sieci, do których dzwonimy najczęściej czy liczbę wysyłanych SMS-ów i MMS-ów. Na podstawie wprowadzonych danych, system przeprowadza symulację przebiegu płatności w każdej możliwej konfiguracji. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie wyboru i dopasowania taryfy danego operatora do indywidualnych potrzeb użytkownika telefonu.

Porównywarka ofert bazuje na bezstronnym algorytmie, dzięki  co sprawia, że kalkulacja ta jest rzetelna i obiektywna. Wyniki można odczytać w prosty sposób - przedstawiane w formie graficznej, są czytelne i zrozumiałe dla każdego.

Dużą innowacją jest zastosowana funkcja przewodnika głosowego, który ”krok po kroku” objaśnia jak poruszać się w serwisie, dzięki czemu użytkownik może w pełni wykorzystać jego zasoby i uzyskać potrzebne dane.

źródło: informacja prasowa

publikuj: Opublikuj w wykop.pl Opublikuj we flaker.pl Opublikuj na OSnews.pl Opublikuj w delicious wydrukuj
2 skomentuj »

Polecane książki

Czytaj Webhosting

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? Zapisz się na Newsletter.

Zarejestruj domenę

Sprawdź dostępność swojej domeny:

.pl: 0 zł   .com: 19.90 zł
.com.pl: 0 zł   .eu: 19.90 zł